Aktualności

Dozór i zakaz zbliżania do pokrzywdzonego za pobicie

Data publikacji 22.12.2020

Policjanci z Leszna i Starych Babic zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z pobiciem i zniszczeniem rzeczy swojego współlokatora. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło podczas spotkania towarzyskiego. Na szczęście życiu pokrzywdzonego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwóch mieszkańców lesznowskiej gminy usłyszało już zarzuty pobicia oraz zniszczenia mienia. Prokurator objął zatrzymanych mężczyzn dozorem Policji oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Za czyn, którego się dopuścili, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 18:00 dyżurny komendy w Starych Babicach przyjął zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło podczas spotkania towarzyskiego. Wszyscy mężczyźni znali się i zamieszkiwali razem w wynajmowanym pokoju. Podczas spożywania alkoholu doszło między nimi do nieporozumienia. Dwóch mężczyzn pobiło swojego współlokatora, zniszczyli jego telefon i okulary. Na szczęście życiu pokrzywdzonego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mieszkańców gminy Leszno będących uczestnikami spotkania. Mieli od 0,3 do 2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani do czasu wytrzeźwienia trafili do policyjnej celi. W tym czasie funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy w sprawie i wyjaśnili udział biorących w zdarzeniu osób. Dwóch mężczyzn usłyszało już zarzuty pobicia i zniszczenia mienia. Prokurator objął zatrzymanych dozorem Policji oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Za czyn, którego się dopuścili, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Marta Dymek