KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Pełnomocnik KSP ds. Ochrony Praw Człowieka
Stołeczny Magazyn Policyjny
Nabór_KSP Dołącz do najlepszych
Stop Agresji Drogowej
Profesjonalne kadry w Policji
Informacja dla turystów
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny
Dopalacze
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Punkty kontroli autokarów

  Na terenie powiatu zorganizowane zostały cztery punkty kontroli autokarów, gdzie w godz. 11.00-11.45 można przeprowadzić kontrolę pojazdów, którymi przewożone będą dzieci. We wtorek w Łomiankach przy ulicy Staszica 2, w środę w Lesznie przy ulicy Szkolnej 13 oraz w piątek w Ożarowie Mazowieckim w zatoczce postojowej przy ulicy Poznańskiej 159 (kierunek Warszawa). Natomiast czwarty punkt to Stare Babice ulica Piłsudskiego (przy budynku KPP), gdzie kontrolę można przeprowadzić codziennie w godzinach 6.30-7.30. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

 2. „Bezpieczni po zmroku”- trwa policyjna akcja

  Policjanci ze stołecznej „drogówki” oraz komend powiatowych prowadzą działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczni po zmroku”. Podczas działań funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Mundurowi wręczają również „odblaski”.

 3. Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa

  Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potrącenia pieszego.

 4. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa najbardziej narażona na negatywne skutki zdarzeń drogowych. Dlatego to z myślą o nich, policjanci podejmują działania profilaktyczne, dzięki którym pragną uświadomić pieszym, że ich zachowanie na drodze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

 5. "NIE ZABIJAJ" - inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierowców

  Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

 6. Noś odblaski – świeć przykładem!

  Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

 7. Pamiętajmy o odblaskach

  Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.

 8. Bezpieczniej na polskich drogach

  W okresie od stycznia do sierpnia 2017 roku odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych. Bez wątpienia to również zasługa wytężonej pracy polskiej Policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego. Codziennie do służby na polskich drogach kierowanych jest około 4000 policjantów pionu ruchu drogowego.