KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Mapa zagrożeń1
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Magazyn Stołeczny
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Stop przemocy
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Informacja dla turystów
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Mapa zagrożeń Konsultacje społeczne
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Motocykl nie wybacza błędów!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko wczoraj w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 2. Podsumowanie działań „Prędkość – Wiosna 2017”

  Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach przeprowadzili działania „Prędkość – Wiosna 2017”. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 43 wykroczeń.

 3. Laserowe mierniki prędkości w służbie Policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 4. Spotkania w Borzęcinie Dużym w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

  Sierż. szt. Marta Dymek, policjantka z komendy w Starych Babicach, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i edukacją najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym. Kampania prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniach udział wzięli również przedstawiciele instytucji i służb na co dzień zajmujących się bezpieczeństwem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych.

 5. Pamiętajmy o "jednośladach"

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

 6. Ruszył sezon motocyklowy - policjanci apelują o ostrożność

  Sezon motocyklowy rozpoczęty. Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a motocyklista może zginąć na miejscu lub zostać kaleką do końca życia! Wczoraj w Koczargach Nowych doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 7. Podsumowanie działań „PASY”

  Wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach przeprowadzili na terenie powiatu warszawskiego zachodniego działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone. Policjanci łącznie ujawnili 71 wykroczeń, z czego 26 dotyczyło niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

 8. Działania pn. „PASY”

  Policjanci ze Starych Babic przypominają o obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodami. Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym życie ludzkie podczas wypadku drogowego. Zapięte pasy bezpieczeństwa to czasami jedyna szansa na przeżycie. Mają one bowiem istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadku. Dzisiaj policjanci z naszego powiatu prowadzą działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.