KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Mapa zagrożeń1
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Magazyn Stołeczny
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Stop przemocy
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Informacja dla turystów
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Mapa zagrożeń Konsultacje społeczne
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Noś odblaski – świeć przykładem!

  Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

 2. Pamiętajmy o odblaskach

  Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.

 3. Bezpieczniej na polskich drogach

  W okresie od stycznia do sierpnia 2017 roku odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych. Bez wątpienia to również zasługa wytężonej pracy polskiej Policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego. Codziennie do służby na polskich drogach kierowanych jest około 4000 policjantów pionu ruchu drogowego.

 4. Motocykl nie wybacza błędów!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 5. Motocykl nie wybacza błędów!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko wczoraj w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 6. Podsumowanie działań „Prędkość – Wiosna 2017”

  Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach przeprowadzili działania „Prędkość – Wiosna 2017”. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 43 wykroczeń.

 7. Laserowe mierniki prędkości w służbie Policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 8. Spotkania w Borzęcinie Dużym w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

  Sierż. szt. Marta Dymek, policjantka z komendy w Starych Babicach, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i edukacją najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym. Kampania prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniach udział wzięli również przedstawiciele instytucji i służb na co dzień zajmujących się bezpieczeństwem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych.