KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Mapa zagrożeń1
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Informacja dla turystów
Facebook
Stop przemocy
Magazyn Stołeczny
Mapa zagrożeń Konsultacje społeczne
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań „PASY”

  Wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach przeprowadzili na terenie powiatu warszawskiego zachodniego działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone. Policjanci łącznie ujawnili 71 wykroczeń, z czego 26 dotyczyło niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

 2. Działania pn. „PASY”

  Policjanci ze Starych Babic przypominają o obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodami. Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym życie ludzkie podczas wypadku drogowego. Zapięte pasy bezpieczeństwa to czasami jedyna szansa na przeżycie. Mają one bowiem istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadku. Dzisiaj policjanci z naszego powiatu prowadzą działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

 3. Konkurs „Z Wuzetkiem Bezpiecznie” rozstrzygnięty

  Wczoraj w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Z Wuzetkiem Bezpiecznie”. Konkurs skierowany był do uczniów placówek oświatowych z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Organizatorem konkursu był Powiat Warszawski Zachodni oraz Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach.

 4. Pamiętajmy o odblaskach!

  Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do tych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

 5. Rozpoczęcie sezonu rowerowego

  Od 1 marca 2017 r. policjanci prowadzą działania kontrolno-profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz innych uczestników ruchu drogowego powodujących zagrożenia i utrudnienia ruchu rowerowego oraz stan techniczny jednośladów, którymi poruszają się rowerzyści.

 6. Uprawnienia pojazdów uprzywilejowanych

  Uczestniczenie w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia, wykonywanie zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. To tylko niektóre sytuacje, w których służby używają sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

 7. ZWOLNIJ TEMPO PRZED PODRÓŻĄ

  Wielu mieszkańców garnizonu warszawskiego w okresie zbliżających się ferii wybiera się na wypoczynek w odległe rejony naszego kraju lub poza jego granicę. Przed podróżą sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Wizyta w stacji diagnostycznej nie zajmie dużo czasu, a naprawienie ewentualnych drobnych usterek pozwoli bezpiecznie dojechać do miejsca wypoczynku. Poświęcając chwilę czasu sami również możemy zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

 8. Działania „Alkohol i Narkotyki”

  Od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu trwa policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowanie takich kierowców z ruchu. Będą one sukcesywnie kontynuowane.