Aktualności

Świadek okazał się osobą poszukiwaną przez sąd

Data publikacji 11.10.2020

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna stawił się na wezwanie do komisariatu, gdzie miał być przesłuchany w charakterze świadka. Prowadząca czynności policjantka po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych ustaliła, że sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do jednostki penitencjarnej celem odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwanego nakazem doprowadzenia mężczyznę zatrzymali również funkcjonariusze z Leszna. Teraz najbliższy rok 29-latek spędzi w zakładzie karnym.

Do komisariatu w Ożarowie Mazowieckim stawił się na wezwanie 38-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna miał być przesłuchany w charakterze świadka do jednej z prowadzonych spraw. Policjantka wykonująca czynności procesowe z udziałem mężczyzny sprawdziła go w policyjnych systemach informatycznych. Wtedy okazało się, że świadek jest osobą poszukiwaną. Sąd wydał na mężczyznę nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Mężczyzna został zatrzymany przez ożarowskich funkcjonariuszy i przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 59 dni odbywając karę pozbawienia wolności.

Poszukiwanego nakazem doprowadzenia mężczyznę zatrzymali również funkcjonariusze z Leszna. Udali się do jego miejsca pobytu. Gdy zastali tam mężczyznę, założyli mu kajdanki na ręce, a następnie przewieżli do jednostki penitencjarnej. Teraz mieszkaniec lesznowskiej gminy najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja