Groził sąsiadom siekierą - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Groził sąsiadom siekierą

Data publikacji 09.10.2020

Do dyżurnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim dodzwoniła się pokrzywdzona z prośbą o interwencję wobec swojego sąsiada. Mężczyzna wszczął awanturę, podczas której zachowywał się agresywnie wobec niej oraz pozostałych sąsiadów. Trzymając w ręku siekierę i łom groził im pozbawieniem życia. Prokurator przychylił się do wniosku Policji i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o awanturze. Pokrzywdzona poprosiła o interwencję wobec jej sąsiada. Mężczyzna wszczął awanturę, podczas której zachowywał się agresywnie wobec niej oraz pozostałych sąsiadów. Na miejsce udali się funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili mundurowi do podobnych awantur dochodziło też w zeszłym miesiącu. Podczas ich trwania mężczyzna trzymając w ręku siekierę i łom groził im pozbawieniem życia.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania groźb karalnych. Zebrany przez policyjnych "dochodzeniowców" materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/aw