Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł telewizory, został zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 10.08.2020

Dzielnicowi z rejonu gminy Izabelin wezwani na miejsce kradzieży telewizorów zatrzymali 22-letniego mieszkańca hostelu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna dzień wcześniej z dwóch nieużytkowanych pokoi wyniósł telewizory, a następnie sprzedał je taksówkarzom. Tych ustalili i zatrzymali starobabiccy kryminalni. W miejscu zamieszkania mężczyzn ujawnili i zabezpieczyli skradziony sprzęt RTV. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pod koniec tygodnia dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie kradzieży telewizorów. Do przestępstwa doszło w jednym z hosteli na terenie izabelińskiej gminy. Na miejsce udali się dzielnicowi z tego rejonu. W rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że dzień wcześniej jeden z lokatorów wyniósł z dwóch nieużytkowanych pokoi sprzęt, a następnie taksówką udał się do Warszawy, aby sprzedać je w lomabardach. Plany mężczyzny pokrzyżowała jednak zbyt późna godzina. Wszystkie punkty były już zamknięte. Telewizory odkupili od mężczyzny dwaj taksówkarze.

Ustaleniem tożsamości taksówkarzy i ich miejscem zamieszkania zajęli się kryminalni ze starobabickiej komendy. Już następnego dnia zapukali do drzwi mężczyzn, a w ich mieszkaniach ujawnili i zabezpieczyli skradziony sprzęt RTV. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 22-latek odpowie za kradzież, natomiast taksówkarze za paserstwo. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja