Aktualności

Przez weekend policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym

Data publikacji 27.07.2020

Policjanci ponawiają apel do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Obok nadmiernej prędkości i nieprzestrzegania przepisów, to alkohol jest jednym z głównych czynników mających wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Tylko przez weekend policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym. Dwóch z nich uczestniczyło w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Teraz mężczyźni usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu drogowym, udali się na teren błońskiej gminy. Na miejscu ustalili wstępne okoliczności zdarzenia, w którym udział brał kierujący motorowerem oraz kierujący mazdą. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Jak się okazało, obaj wcześniej spożywali alkohol. Kierujący skuterem z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala, natomiast kierowca mazdy został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

Także policjanci z Ożarowa Mazowieckiego i Kampinosu uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kolejnym uczestnikom ruchu drogowego. Zarówno zatrzymany do kontroli drogowej przez ożarowskich funkcjonariuszy kierowca forda, jak i zatrzymany przez kampinoskich mundurowych kierowca pojazdu marki Rover byli nietrzźwi. Mieli od 1,6 do 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Teraz mężczyźni usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ponawiają apel do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Obok nadmiernej prędkości i nieprzestrzegania przepisów to alkohol jest jednym z głównych czynników mających wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja