Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzecie miejsce na świecie w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 09.12.2019

Sierżant sztabowy Kamil Bałdyga z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odnosi kolejne sukcesy sportowe. Tym razem podczas VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych we Wrocławiu wywalczył II miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 125 kg. Zaledwie tydzień później w Pabianicach podczas Mistrzostw Europy WPA zdobył trzy złote medale w różnych kategoriach. Kolejny sukces podczas Pucharu Świata XPC, Kamil cztery razy stanął na podium, a co najważniejsze zdobył trzecie miejsce na świecie w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii Soft EQ podnosząc 300 kg.

Sierżant sztabowy Kamil Bałdyga jest policjantem wydziału ruchu drogowego starobabickiej komendy. Zadebiutował na Mistrzostwach Polski Służ Mundurowych we Wrocławiu w konkurencji wyciskania sztangi leżąc z wynikiem 185 kg.

Ostatnie dwa miesiące przyniosły naszemu koledze same sukcesy. Tym razem podczas VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych we Wrocławiu wywalczył II miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 125 kg.

Zaledwie tydzień później w Pabianicach podczas Mistrzostw Europy WPA zdobył trzy złote medale w różnych kategoriach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji mundurowej do 125 kg RAW, złoto w klasyfikacji mundurowej do 125 kg SOFT EQ oraz pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji submasters do 125 kg.

Kolejny sukces podczas Pucharu Świata XPC, Kamil cztery razy stanął na podium, a co najważniejsze zdobył trzecie miejsce na świecie w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii Soft EQ podnosząc 300 kg.

Kamil przygotowuje się teraz do udziału w II Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych we Wrocławiu, które odbędą się w maju.