Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania zaginionej 86-latki zakończone sukcesem

Data publikacji 01.10.2019

W wyniku wspólnych działań policjantów, strażaków funkcjonariuszy Straży Miejskiej i wsparciu TV Fokus, która włączyła się do poszukiwań wykorzystując drona zaginiona kobieta została odnaleziona.

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o zaginięciu kobiety. W rozmowie z rodziną ustalił, że do zaginięcia doszło na terenie ożarowskiej gminy w rejonie miejscowości Płochocin. Zaginiona 86-latka wyszła do pobliskiego zagajnika na grzyby, długo nie wracała, a bliscy nie mieli z nią kontaktu.

Dyżurny niezwłocznie rozpoczął akcję poszukiwawczą. W rejon, gdzie kobieta mogła przebywać, dyżurny skierował policjantów z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Do działań dołączyli również policjanci ze stołecznego Oddziału Prewencji Policji oraz przewodnik z psem służbowym, a także strażacy ochotnicy z Ożarowa Mazowieckiego i Święcic, Straż Miejska. W działania włączyła się również TV Fokus, która uwieczniła pracę strażaków, a poszukiwania wsparła przy użyciu drona.

Poszukiwania prowadzone były w trudnym terenie, na szczęście zakończyły się pomyślnie. To dzięki współpracy służb zaginiona kobieta została odnaleziona. Na miejsce przybyła również załoga pogotowia ratunkowego, ale jak się okazało, 86-latka nie potrzebowała hospitalizacji.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, nawet jeśli wydaje nam się, że doskonale znamy las. Podczas wycieczek należy stale utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi towarzyszącymi nam osobami. Należy unikać tych obszarów leśnych, które znamy słabo lub nie znamy wcale.

/md/mb