Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel do mieszkańców miejscowości Kwirynów i Klaudyn

Data publikacji 04.09.2019

Podczas ostatniej doby doszło do dwóch zdarzeń na terenie Kwirynowa i Klaudynu, gdzie nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do domów mieszkalnych. Policjanci otrzymali też sygnały o osobach kręcących się po terenie prywatnych posesji. Dlatego prosimy mieszkańców o przejrzenie monitoringów z ostatniej doby i zwrócenie uwagi na nieznane osoby kręcące się w okolicach posesji i na pojazd, którym się poruszają. Policjanci radzą i informują, jak uniknąć włamania.

Podczas ostatniej doby doszło do dwóch zdarzeń na terenie Kwirynowa i Klaudynu, gdzie nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do domów mieszkalnych. Policjanci otrzymali też sygnały o osobach kręcących się po terenie prywatnych posesji. Dlatego prosimy mieszkańców o przejrzenie monitoringów z ostatniej doby, a szczególnie z godzin wieczorowo-nocnych 19:00-5:00 i zwrócenie uwagi na nieznane osoby kręcące się w okolicach posesji i na pojazd, którym się poruszają.

O wszystkich zarejestrowanych na monitoringu sytuacjach, które wzbudzą Państwa niepokój należy poinformować Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach pod numerem telefonu (22) 60 43 220 bądź dyżurnego jednostki pod numerem telefonu (22) 752 80 00. Do Państwa dyspozycji pozostaje również e-mail: oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl.

Policjanci radzą, jak uchronić się przed włamaniami

Poznaj swojego sąsiada. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, czy kradzieżom. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie, jak zachować „sąsiedzką czujność”.

Niezwłocznie należy zatelefonować do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach, tel. 22 752 80 00 bądź na numer alarmowy 112, gdy:

  • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania;
  • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali;
  • zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu;
  • zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby w okolicy posesji sąsiada, czy na ulicy;
  • przypadkowo staniesz się świadkiem włamania, kradzieży lub zauważysz, że komuś może grozić niebezpieczeństwo;
  • widząc zagrożenie – nie narażaj się sam, nie płosz przestępców, a natychmiast powiadom dyżurnego;
  • opuszczając na dłuższy czas mieszkanie (urlop, pobyt w szpitalu), zostaw znajomemu sąsiadowi klucze do domu i poproś o zapalanie codziennie chociaż na kilka minut światła w różnych pomieszczeniach, wyjmowanie ze skrzynki Twojej korespondencji. To wszystko stworzy wrażenie, że w mieszkaniu stale ktoś przebywa.


Pamiętaj!

Dzisiaj pomożesz Ty - jutro pomogą Tobie!

Co należy zrobić, gdy staniemy się ofiarą włamania?

Policjanci bardzo wnikliwie prowadzą każdą zgłoszoną sprawę. Dużym utrudnieniem jest jednak brak świadków i czas, który upływa od zdarzenia do zgłoszenia przestępstwa. Pamiętajmy, że natychmiastowe zgłoszenie o włamaniu, nawet telefoniczne o każdej porze, daje szanse na wykrycie sprawcy. Dlatego, gdy staniemy się ofiarą kradzieży lub włamania niezwłocznie wezwijmy na miejsce Policję. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy starajmy się niczego nie dotykać, nie sprzątać, ani nie przeglądać swoich rzeczy, aby ustalać co zginęło - w ten sposób możemy zatrzeć ślady pozostawione przez włamywacza.

/ego/