Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień, a w samochodzie kokaina

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali kierowcę BMW oraz jego pasażera. Podczas kontroli drogowej, którą przeprowadzili w Lubiczowie, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. 43-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mundurowi zabezpieczyli również znajdującą się w pojeździe kokainę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających do 3 lat.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując rejon gminy zwrócili uwagę na jadące BMW, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. W Lubiczowie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od mężczyzny. Badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 43-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili w samochodzie i zabezpieczyli substancję, która po przebadaniu narkotesterem okazała się być kokainą. Policjanci kontrolę drogową zakończyli zatrzymaniem kierowcy oraz jego pasażera. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

/ego/