Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuanę miał przy sobie i w miejscu zamieszkania

Data publikacji 08.07.2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach legitymowanie mieszkańca gminy zakończyli jego zatrzymaniem. Mężczyzna miał przy sobie susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Kolejne porcje tego narkotyku funkcjonariusze zabezpieczyli w ich miejscu zamieszkania. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pełniąc służbę na starobabickiej gminy, podjęli legitymowanie wobec jej mieszkańca. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze funkcjonariuszom. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili susz roślinny, który 28-latek miał przy sobie. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. W tym czasie przeprowadzili przeszukania jego miejsca zamieszkania. Tam policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne porcje tego narkotyku. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/