Wakacyjne spotkanie profilaktyczne - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne spotkanie profilaktyczne

Data publikacji 29.06.2019

Policjanci ze starobabickiej komendy i błońskiego komisariatu nie tylko podczas roku szkolnego, ale również podczas wakacyjnych dni prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą, która wypoczywa na terenie naszego powiatu. Tym razem odwiedzili dzieci w Centrum Kultury w Bramkach spędzające czas na półkoloniach. Lekcja profilaktyki, odbyła się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem wspólnych zajęć było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie liczby utonięć.

Okres wakacji dla policjantów to czas wytężonej pracy. Funkcjonariusze codziennie dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolują miejsca letniego wypoczynku, a także prowadzą zajęcia profilaktyczne z jego uczestnikami. Wszystko po to, aby zachęcić do bezpiecznych zachowań.

Policjanci nie tylko podczas roku szkolnego, ale również i podczas wakacyjnych dni prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą, która wypoczywa na terenie naszego powiatu. Tym razem funkcjonariusze ze starobabickiej komendy i błońskiego komisariatu odwiedzili dzieci w Centrum Kultury w Bramkach spędzające czas na półkoloniach. Lekcja profilaktyki, odbyła się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem wspólnych zajęć było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie liczby utonięć.

Spotkanie profilaktyczne zostało połączone z pokazem sprzętu służbowego, oraz oznakowanego radiowozu policyjnego.

/md/