Areszt i dozór za pobicie - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za pobicie

Data publikacji 30.05.2019

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy pobili i zranili nożem swojego rodaka. Do zdarzenia doszło po tym, gdy pokrzywdzony zwrócił mężczyznom uwagę, że za głośno się zachowują w miejscu swojego pobytu. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala, natomiast zatrzymani do policyjnej celi. 35-latek usłyszał zarzut pobicia , a prokurator objął go policyjnym dozorem. Natomiast 46-latek odpowie za pobicie z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dochodziła północ, gdy dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o dźgnięciu nożem obywatela Ukrainy. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pokrzywdzonego z raną kłutą oraz dwóch jego rodaków. Jak ustalili funkcjonariusze, wszyscy mężczyźni przebywali w jednym budynku mieszkalnym, gdzie wynajmowali kwatery. W pewnym momencie pokrzywdzony zwrócił uwagę swoim krajanom, aby ciszej się zachowywali ponieważ z uwagi na późną porę byli zbyt głośno. Wtedy mężczyźni podeszli do pokrzywdzonego i zaczęli go uderzać. W tym samym czasie 46-latek użył noża i zadał nim ranę pokrzywdzonemu.

Policjanci zatrzymali obu obywateli Ukrainy. Wszystkim mężczyznom została udzielona pomoc medyczna, przy czym pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala. W tym czasie funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutu pobicia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Natomiast 46-latek odpowie za pobicie z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/ego/