Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący z cofniętymi uprawnieniami i z promilami

Data publikacji 10.05.2019

Policjanci z wydziału prewencji komendy w Starych Babicach uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy toyoty. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że decyzją samorządu terytorialnego z 2017 roku 32-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Także kierowca volvo, wobec którego interwencję podjęli policjanci z Leszna, nie powinien kierować autem. 51-latek był nietrzeźwy i obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast kierujący citroenem zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Ożarowa Mazowieckiego miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Dochodziła 22.00, gdy policjanci z wydziału prewencji komendy w Starych Babicach zauważyli jadącą ulicą Warszawską toyotę. Za kierownicą siedział mężczyzna, wobec którego funkcjonariusze przeprowadzili kilka minut wcześniej interwencję. Podczas legitymowania i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych ustalili, że decyzją samorządu terytorialnego z 2017 roku 32-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy. Teraz mieszkaniec starobabickiej gminy odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast policjanci z Leszna udali się na interwencję na teren ożarowskiej gminy. Według zgłoszenia na jednej z posesji miał znajdować się kierowca volvo, który w Feliksowie potrącił psa będąc pod wpływem alkoholu. Właściciele czworonoga udali się za nim, a następnie powiadomili dyżurnego komendy w Starych Babicach o swoich przypuszczeniach, co do stanu trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem potwierdziło, że 51-latek wcześniej spożywał alkohol. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. To nie jedyne przestępstwo, którego mieszkaniec ożarowskiej gminy się dopuścił. Mężczyzna odpowie jeszcze za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim również uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu samochodem. Zatrzymany przez nich do kontroli drogowej kierowca citroena był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. 30-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

/ego/