Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na drodze – apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 10.04.2019

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj około godziny 4.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Błonie-Wieś. W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń podróżujących BMW dwóch mężczyzn zmarło. Wczoraj około 19.00 w miejscowości Zaborówek kierujący citroenem po wcześniejszym zjechaniu z drogi uderzył w drzewa. Zarówno kierowca, jak i jadący z nim pasażer zginęli na miejscu zdarzenia. W tym roku na terenie naszego powiatu doszło już do sześciu tak tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło dziewięć osób. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Dzisiaj około godziny 4.00 rano na ulicy Sochaczewskiej w miejscowości Błonie-Wieś, jest to droga wojewódzka numer 92, miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący BMW jadąc w kierunku Sochaczewa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kierowca osobowego BMW oraz jego pasażer. Kierująca samochodem ciężarowym wraz z pasażerem zostali ranni. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Na miejscu zdarzenia od kilku godzin trwają czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych na miejscu obecny jest prokurator oraz biegły w zakresie wypadków w ruchu drogowym. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności i samego przebiegu wypadku. Na czas prowadzonych czynności zorganizowane zostały objazdy. W kierunku Sochaczewa ulicą Modlińską oraz w kierunku Warszawy ulicą Purzyckiego.

Do drugiego tak tragicznego wypadku doszło wczoraj około 19.00 w miejscowości Zaborówek, gdzie kierujący citroenem jadąc drogą wojewódzką nr 580 w kierunku Leszna, po wcześniejszym zjechaniu z drogi na prawe pobocze uderzył w drzewa. Zarówno kierowca, jak i jadący z nim pasażer zginęli na miejscu zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Świadkowie tych wypadków oraz osoby mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności zdarzenia, proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach tel. (22) 752 80 00 (czynny całą dobę). Do Państwa dyspozycji pozostaje również adres poczty elektronicznej e-mail: oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl.

W tym roku na terenie naszego powiatu doszło już do sześciu tak tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło dziewięć osób. Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!

/ego/

 

 

 

  • Miejsce wypadku drogowego w miejscowości Zaborówek
  • Miejsce wypadku drogowego w miejscowości Zaborówek
  • Miejsce wypadku drogowego w miejscowości Zaborówek
  • Miejsce wypadku drogowego w miejscowości Błonie-Wieś
  • Miejsce wypadku drogowego w miejscowości Błonie-Wieś
  • Miejsce wypadku drogowego w miejscowości Błonie-Wieś