Podsumowanie działań „SMOG” - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „SMOG”

Data publikacji 06.03.2019

Wczoraj na terenie powiatu warszawskiego zachodniego zostały przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego działania „SMOG”. Ich głównym celem było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym, a w szczególności eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

 

Wczoraj policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach przeprowadzili na terenie powiatu działania „SMOG”. Głównym celem, jaki przyświecał tej akcji, było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym, a w szczególności eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin do atmosfery. Policjanci sprawdzali, czy układ wydechowy pojazdu nie powoduje nadmiernego zadymienia, a także sprawność innych układów, w tym kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia.

Podczas działań policjanci zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierujących, czy popełniane przez nich wykroczenia w ruchu drogowym, na stan ogumienia, prawidłowe oświetlenie i oznakowanie pojazdu. Policjanci skontrolowali łącznie 75 pojazdów, ujawnili 9 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin oraz zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych z uwagi na stan techniczny pojazdu.

/ego/