Odpowiedzą za włamanie i kradzież - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamanie i kradzież

Data publikacji 05.03.2019

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w wyniku podjętych czynności operacyjnych zatrzymali Marcina S. i Krzysztofa Ch. Jak ustalili policjanci, mężczyźni w zeszłym miesiącu włamali się do jednego z domów jednorodzinnych na terenie starobabickiej gminy. Ich łupem padły elektronarzędzia oraz gramofon. Swoim zachowaniem spowodowali straty o łącznej wartości ponad 3 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Na początku lutego br. policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymali informację o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych będących jeszcze w budowie i kradzieży między innymi elektronarzędzi oraz gramofonu. Do przestępstwa doszło na terenie starobabickiej gminy, a sprawcy swoim zachowaniem spowodowali straty o łącznej wartości ponad 3 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni ze Starych Babicach. W wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili osoby, które mogły dokonać tego czynu.

Kryminalni udali się do miejsc zamieszkania mężczyzn. Następnie zatrzymali Marcina S. oraz Krzysztofa Ch. Jak ustalili policjanci, Marcin S. był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego. Teraz najbliższe 8 miesięcy spędzi w jednostce penitencjarnej. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony gramofon, który Krzysztof Ch. sprzedał w jednym z lombardów na terenie Warszawy. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/ego/