Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany nietrzeźwy kierowca bez uprawnień spowodował kolizję

Data publikacji 05.02.2019

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim po zgłoszeniu kolizji z udziałem trzech pojazdów, zatrzymali kierowcę opla. Mężczyzna po spowodowaniu zdarzenia, zaczął się oddalać z miejsca. Jednak świadek jadący za nim ujął go i przekazał w ręce funkcjonariuszy. 35-latek był nietrzeźwy. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że sąd wydał za nim nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Teraz najbliższe 1,5 roku spędzi w jednostce penitencjarnej.

Wczoraj około 11.00 dyżurny z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, w której uczestniczyły trzy pojazdy. Na miejscu zdarzenia policjanci nie zastali uczestników. Ci byli oddaleni o kilkaset metrów dalej. Z relacji świadka wynikało, że kierujący oplem najprawdopodobniej wpadł w poślizg, na łuku wypadł z drogi i zderzył się z dwoma zaparkowanymi pojazdami. Następnie pieszo zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. Jednak świadek jadący za nim, ujął go i przekazał w ręce funkcjonariuszy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy opla. Badanie alkomatem wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że sąd wydał za nim nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Teraz 35-latek najbliższe 1,5 roku spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

/ego/