Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby uniknąć zatrzymania, chciał zaprosić policjantów na obiad

Data publikacji 08.10.2018

Policjanci pełniący służbę na terenie lesznowskiej gminy otrzymali zgłoszenie awantury. Pomiędzy zgłaszającą i jej byłym partnerem miało dojść do nieporozumienia. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą oraz mężczyznę. 49-latek na widok mundurowych zaczął być agresywny. Podczas interwencji chwycił policjanta za mundur. Następnie wulgarnymi słowami znieważył funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na zakończenie interwencji, aby uniknąć zatrzymania, chciał zaprosić policjantów na obiad. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Dochodziła północ, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu, podczas którego były partner zgłaszającej usiłując wtargnąć do jej domu, wszczął awanturę. Na miejsce udali się policjanci, którzy zastali zgłaszającą oraz mężczyznę. W pewnym momencie 49-latek zaczął ubliżać i słowami wulgarnymi znieważać funkcjonariuszy. Podczas interwencji chwycił policjanta za mundur i próbował go uderzyć.

W tym momencie mundurowi zatrzymali Dariusza O. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. 49-latek chcąc uniknąć zatrzymania, zaproponował policjantom obiad w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Funkcjonariusze po wysłuchaniu tej propozycji, osadzili Dariusza O. w policyjnej celi.

Mężczyzna gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz obietnicy udzielenia korzyści osobistej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/ego/