Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z komendy w Starych Babicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę daewoo. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek jest nietrzeźwy. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Około 21:30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach patrolując ulice gminy zwrócili uwagę na jadącego ulicą Dworkową daewoo. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenie u funkcjonariuszy. Aby sprawdzić swoje przypuszczenia, czy kierowca nie znajduje się pod wpływem alkoholu, bądź innego podobnie działającego środka, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 39-latek. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierowcę do czasu wytrzeźwienia. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/