Nietrzeźwy kierowca toyoty - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca toyoty

Data publikacji 07.03.2018

Informacje o nietrzeźwym kierowcy przekazali dyżurnemu komendy w Starych Babicach pracownicy jednej ze stacji paliw na terenie gminy. Zbliżając się do placówki, policjanci zauważyli kierowcę toyoty, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna jechał „wężykiem”, przekraczając oś jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj 24-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.

Dochodziła 1.30 w nocy, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się toyotą. Informację przekazali pracownicy jednej ze stacji paliw na terenie gminy. W tym kierunku ruszyli policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali już do placówki, zauważyli jadącego kierowcę toyoty, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna jechał „wężykiem”, przekraczając oś jezdni.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Następnie sprawdzili stan trzeźwości 24-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcę do czasu wytrzeźwienia. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

/ego/