Odpowiedzą za oszustwa internetowe - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za oszustwa internetowe

Data publikacji 09.02.2018

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego ustalili dwoje mieszkańców Warszawy, którzy za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych wyłudzali telefony komórkowe. Za aparaty nie płacili, a potem sprzedawali je w lombardach i komisach. Jak ustalili policjanci, tylko w styczniu br. pokrzywdzonych zostało troje mieszkańców naszego powiatu. Tomasz Sz. oraz Ewelina P. usłyszeli już zarzut oszustwa. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

W styczniu br. do policjantów z Błonia oraz z komendy w Starych Babicach zgłosiło się troje mieszkańców powiatu, którzy zawiadomili o oszustwie internetowym. Poszkodowani na portalach aukcyjnych zamieszczali ogłoszenia o sprzedaży telefonów komórkowych. Następnie Ewelina P. kontaktowała się ze sprzedającymi udając zainteresowanie kupna telefonu. Zgodnie z umową zawartą między stronami, opłatę za telefon kobieta miała przelać w dniu jego otrzymania.

Następnie do kolejnego etapu oszustwa wchodził konkubent kobiety, który podając się za kuriera odbierał telefony komórkowe od pokrzywdzonych, za które finalnie sprzedający nie otrzymywali pieniędzy. Następnie mężczyzna sprzedawał aparaty telefoniczne w lombardach i komisach.

W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się kryminalni z komendy w Starych Babicach, którzy ustalili osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Wczoraj udali się do ich miejsca zamieszkania, gdzie zatrzymali Ewelinę P. oraz Tomasza Sz. Oboje usłyszeli już zarzut oszustwa. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

/ego/