Usiłował „wykupić się” u dyżurnego - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował „wykupić się” u dyżurnego

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci z Błonia zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy po tym, gdy obiecał udzielenie korzyści majątkowej dyżurnemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjant za wypuszczenie go z jednostki, miał otrzymać „parę złotych”. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu w celu wytrzeźwienia i ustalenia legalności pobytu na terytorium RP. Gdy wytrzeźwiał, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Najpierw dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie od załogi pogotowia ratunkowego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który odmówił pomocy medycznej. Policjanci udali się na miejsce interwencji. Gdy okazało się, że stan nietrzeźwości mężczyzny może zagrażać jego życiu i zdrowiu lub innych osób, postanowili doprowadzić go do wytrzeźwienia. W tym celu najpierw przetransportowali 45-latka do komisariatu. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest obywatelem Ukrainy.

Podczas ustalania legalności jego pobytu na terytorium RP, w pewnym momencie dyżurny usłyszał obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjant za wypuszczenie go z jednostki, miał otrzymać „parę złotych”. Gdy 45-latek wytrzeźwiał, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za popełnienie tego przestępstwa, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

/ego/