Rozwaga i wypoczynek podczas weekendu - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwaga i wypoczynek podczas weekendu

Data publikacji 12.08.2017

Wolne dni i aura sprzyjają dłuższemu odpoczynkowi nad wodą. Policjanci, analizując statystyki alarmują: jedźmy ostrożnie i z głową korzystajmy ze spędzonego nad wodą wypoczynku. W mijającym tygodniu tylko w Warszawie doszło do 26 wypadków, w których rannych zostało 30 osób. Z nurtu Wisły uratowano 1, potrzebującą pomocy kobietę. W Narwi zginął wędkarz.

Okazja  związana z kolejnym długim weekendem  wielu z nas skusi na  wyjazd związany z odpoczynkiem. Aby bezpiecznie dojechać  do wytęsknionego przez nas miejsca  i wymarzony relaks nie zamienił się w koszmar pamiętajmy, że  upał negatywnie  wpływa na nasze zdolności psychomotoryczne. Zmniejsza zdolność koncentracji,  powodując zwłaszcza u kierujących pojazdami poczucie pozornego luzu i roztargnienia. Tymczasem właśnie w takim czasie sytuacja na drogach, wymaga od nas zwiększonej koncentracji  i uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, by w razie potrzeby podjąć błyskawiczną reakcję. Podobnie podczas pobytu na plaży. Zwłaszcza kiedy mamy pod opieką dzieci, ani na chwilę nie traćmy ich z oczu.

W mijającym tygodniu tylko w powiecie legionowskim, w wypadku drogowym zginęła 3 - osobowa rodzina. W Warszawie doszło do 26 wypadków, w których rannych zostało 30 osób. Zatrzymano 7. amatorów jazdy na „podwójnym gazie” ,4. rowerzystów było nietrzeźwych.  W nurcie Narwi zginął, zaskoczony pogodą  wędkarz.  Policjanci z Komisariatu Rzecznego podjęli z nurtu  Wisły  potrzebującą pomocy kobietę. Wielokrotnie interweniowali wobec kąpiących się w miejscach oznaczonych znakiem zakazu . Mimo, że grozi za to grzywna do 250 zł policjanci mają pełne ręce pracy. Dla trzech nietrzeźwych mężczyzn, kąpiel w nurcie królowej polskich rzek skończyła się pobytem w warszawskiej izbie wytrzeźwień.

Policjanci apelują: aby miło wspominać czas relaksu, łączmy wypoczynek z rozwagą.

JF

info: ksp, /ego/