Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - Debata społeczna w Błoniu

Data publikacji 26.05.2017

Podczas debaty społecznej przeprowadzonej w Centrum Kultury w Błoniu mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa na terenie gminy. Była to kolejna w tym roku debata przeprowadzona w nowej formie. Podczas dyskusji omówione zostały założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zaprezentowano aplikację „Moja Komenda”.

Debata społeczna, która przebiegała pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” zorganizowana została w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. W dokumencie tym wskazuje się również, że przy współpracy z lokalnymi społecznościami należy dążyć do tworzenia efektywnych lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz wspierać działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Błonie odbyło się wczoraj o 17.00 w Centrum Kultury. Przy prezydialnym stole, w kierunku którego padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa, zasiedli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego podinspektor Robert Stojak, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu w Błoniu podkom. Cezary Połeć. W debacie udział wzięli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w tym Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Dariusz Stepczyński i Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Marcin Płoński oraz dzielnicowi z terenu gminy Błonie.

Na początku spotkania Komendant komisariatu Policji w Błoniu podkom. Cezary Połeć przedstawił informacje ogólne dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Następnie komendant przedstawił założenia i sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy debaty zostali również poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do do kontaktu z dzielnicowym. Następnie rozpoczęła się dyskusja. Głównym tematem zgłaszanych postulatów było bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz w ruchu drogowym.

Uczestnicy spotkania, oprócz wypowiedzi na forum, mogli wyrazić swoją opinię o stanie bezpieczeństwa poprzez wypełnienie anonimowej ankiety. Uwagi i wnioski zgłoszone podczas debaty oraz zawarte w ankiecie będą analizowane pod kątem poprawy poczucia bezpieczeństwa i skuteczności pracy funkcjonariuszy.

/ego/

 

Powrót na górę strony