Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie warszawskim zachodnim

Data publikacji 16.11.2016

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Uwzględniając właśnie oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie powiatu warszawskiego zachodniego KMZB funkcjonuje od 1 lipca 2016 r. Po przeszło czterech miesiącach zostało wprowadzonych 446 zgłoszeń.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Uwzględniając właśnie oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Na terenie powiatu warszawskiego zachodniego KMZB zaczęła funkcjonować 1 lipca br.

Po przeszło czterech miesiącach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu zostało wprowadzonych 446 zgłoszeń, z tego 93 zostało potwierdzonych. Największa grupa zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dokładnie nieprawidłowego parkowania. W tej kategorii wpłynęło łącznie 145 zgłoszeń, z czego 64 zostały potwierdzone. 99 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 28 niewłaściwej infrastruktury, 22 złej organizacji ruchu drogowego i 8 nieprawidłowego oznakowania drogi.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m.in.: spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 51, używania środków odurzających – 33, akty wandalizmu – 12, dzikie wysypiska śmieci – 12, miejsca grupowania się małoletnich – 5, nielegalne rajdy samochodowe – 5, poruszanie się po terenach leśnych quadami – 5.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach: w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych; drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych; trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl

Wejście do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

UWAGA!

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

/ego/

 

Powrót na górę strony