Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z „profilaktykiem” na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 04.03.2022

Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów. Ważne jest, aby dziecko miało wyrobiony odruch nieufności wobec osób nieznajomych. Ponadto mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych i bezpiecznych zabaw przez dzieci. O tym, jakie są rzeczy, których dzieci muszą się bezwzględnie wystrzegać w swoich zabawach, opowiedział dzielnicowy z Leszna wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną.

Dzielnicowy z lesznowskiego komisariatu sierżant sztabowy Wojciech Kołogryw wspólnie z aspirantem Martą Dymek, policjantką na co dzień zajmującą się profilaktyką społeczną przeprowadzili spotkania z dziećmi z Przedszkola Publicznego w Lesznie i przekazali kilka bardzo ważnych rad.

Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów. Ważne jest, aby dziecko miało wyrobiony odruch nieufności wobec osób nieznajomych. Ponadto mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych i bezpiecznych zabaw przez dzieci. Policjanci opowiedzieli o tym, jakie są rzeczy, których dzieci muszą się bezwzględnie wystrzegać w swoich zabawach.

Są to:

  1. gaz - można się nim zatruć lub spowodować wybuch,

  2. prąd elektryczny - może porazić,

  3. ogień - można spowodować pożar,

  4. woda - można zalać mieszkanie,

  5. ostre przedmioty - grożą zranieniem,

  6. lekarstwa - można się nimi zatruć.

Obcy puka do Twoich drzwi

Zawsze, gdy usłyszysz dzwonek lub pukanie do drzwi sprawdź: kto to? Wyjrzyj przez okno lub spójrz przez wizjer w drzwiach. Jeżeli jest to osoba, której nie znasz: Nie Otwieraj Drzwi!!! Nie wierz obcemu, że jest urzędnikiem, panem z gazowni, listonoszem, hydraulikiem, kolegą rodziców. Jeżeli masz w domu telefon - wykorzystaj go - zadzwoń do rodziców lub do Policji. Przygotuj kartkę z najważniejszymi numerami telefonów, pod które możesz zadzwonić w razie potrzeby. Jeżeli nie masz w domu telefonu, a coś Ci zagraża - zaalarmuj sąsiadów!

Na podwórku

Podwórko to znakomite miejsce na zorganizowanie zabawy, powinno być położone z daleka od jezdni, ruin, wykopów. Bawiąc się na podwórku, nie rozmawiaj z obcymi i nie pozwól, aby wypytywali się o mieszkanie i Twoich rodziców. Zwracaj uwagę na nieznajomych kręcących się w pobliżu mieszkania. Może to być włamywacz. Spróbuj zapamiętać wygląd obcego. W razie potrzeby zaalarmuj dorosłych.

WAŻNY TELEFON

112 - telefon alarmowy służb ratowniczych.

na podst.info kgp/podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony