Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują i egzekwują obowiązek noszenia maseczek

Data publikacji 25.11.2021

Policjanci z komendy w Starych Babicach codziennie sprawdzają, jak klienci placówek usługowych i handlowych stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa. W ostatnich dniach kontrolą objęli również jedną ze stacji paliw, gdzie według zgłoszenia miało dochodzić do częstych naruszeń obostrzeń. W jej wyniku policjanci zastosowali pouczenie wobec 6 osób, 1 osobę ukarali mandatem karnym oraz 1 osoba okazała się być poszukiwana przez sąd celem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Policjanci pełniący służbę na terenie naszego powiatu codziennie sprawdzają, jak klienci placówek usługowych i handlowych stosują się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Ich zadaniem jest kontrolowanie i egzekwowanie obowiązku noszenia maseczek ochronnych. W ostatnich dniach funkcjonariusze z komendy w Starych Babicach kontrolą objęli również jedną ze stacji paliw, gdzie według zgłoszenia miało dochodzić do częstych naruszeń obostrzeń.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą pouczyć bądź ukarać mandatem karnym każdego, kto lekceważy zakrywanie ust i nosa, narażając tym samym innych na zakażenie koronawirusem. W wyniku kontroli policjanci zastosowali pouczenie wobec 6 osób, 1 osobę ukarali mandatem karnym oraz 1 osoba okazała się być poszukiwana przez sąd celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Teraz mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu w jednostce penitencjarnej spędzi najbliższy rok i miesiąc odbywając karę pozbawienia wolności za przestępstwo polegające na zorganizowaniu innym osobom nielegalne przekroczenie granicy RP.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja