Aktualności

Okradała współpracowników, została zatrzymana

Data publikacji 28.09.2021

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze starobabickiej komendy zatrzymali pracownicę lokalu gastronomicznego, po tym gdy po raz kolejny jednej ze współpracownic zginęły z szafki pieniądze. Wcześniej pokrzywdzona zrobiła zdjęcie banknotu z numerem i serią. Wezwani na miejsce funkcjonariusze ten sam banknot ujawnili w kieszeni spodni zatrzymanej kobiety. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 18:00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie kradzieży pieniędzy, do której miało dojść w jednym z lokali gastronomicznych. W rozmowie z właścicielem lokalu funkcjonariusze ustalili, że od kilku dni, gdy została zatrudniona nowa pracownica, pozostali współpracownicy zaczęli skarżyć się, że giną im pieniądze z szafek ubraniowych oraz inne drobne rzeczy.

Gdy ponownie doszło do kradzieży, właściciel wezwał na miejsce policjantów. 37-latka nie wiedziała jednak, że wcześniej szef założył monitoring, a pokrzywdzona zanim zostawiła pieniądze w szafce, zrobiła zdjęcie z widocznym numerem i serią. Ten sam banknot mundurowi ujawnili przy zatrzymanej. Miała go schowanego w kieszeni spodni. Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży, do którego przyznała się i poddała dobrowolnie karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja