Aktualności

Posiadał środki odurzające i kierował pod ich wpływem

Data publikacji 14.09.2021

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego podczas patrolowania rejonu gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie mefedron, a badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem środków odurzających. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, a razem z nim pasażerkę, która była poszukiwana przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego.

Kilka minut po 14:00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim podczas patrolowania rejonu gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, którego styl jazdy wzbudził podejrzenie mundurowych. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało, aby mężczyzna wcześniej spożywał alkohol. Dopiero badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem środków odurzających. W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili jeszcze należący do 24-latka mefedron.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, a razem z nim pasażerkę, która była poszukiwana przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie miała spędzić 18 dni. Kobieta skorzystała z możliwości zwolnienia od wykonywania kary zastępczej poprzez uiszczenie grzywny wpłacając ją na wskazane przez sąd konto bankowe. Natomiast mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich wpływem. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja