Usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy

Data publikacji 03.03.2021

Zarzut kradzieży pieniędzy usłyszał zatrzymany przez policjantów z Ożarowa Mazowieckiego mężczyzna. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 10 tys. złotych należące do pokrzywdzonego. 34-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zostali powiadomieni o kradzieży 10 tys. złotych. Do przestępstwa miało dojść podczas spotkania towarzyskiego, które odbywało się w wynajmowanym pokoju. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia, sporządzili dokumentację procesową i zgromadzili materiał dowodowy. Następnie udali się do zakładu pracy jednego z mężczyzn uczestniczących w spotkaniu i zatrzymali go do wyjaśnienia tej sprawy. W rozmowie z funkcjonariuszami 34-latek zachowywał się bardzo nerwowo, jednak nie przyznawał się do kradzieży.

Policjanci wraz z zatrzymanym pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam podczas przeszukania odnaleźli schowane pod materacem 10 tys. złotych. Mundurowi zabepieczyli odzyskane pieniądze i razem z zatrzymanym udali się do komisariatu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia przestępstwa, tłumacząc swoje zachowanie wypitym alkoholem i dobrowolnie poddał się karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja