Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji

Data publikacji 01.03.2021

Uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji inspektora Tomasza Dałka z udziałem Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dzierżaka, Starosty Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego i kadry kierowniczej komendy odbyło się dzisiaj w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji. Następnie Komendant Stołeczny Policji podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej powierzył podinspektorowi Wojciechowi Turkowi obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach.

Inspektor Tomasz Dałek od 16 maja 2017 roku pełnił służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach. Odchodzącemu na emeryturę Komendantowi za dotychczasową współpracę podziękował przybyły na uroczystość Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak oraz Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński.

Inspektor Tomasz Dałek również podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za wspólną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu warszawskiego zachodniego i pożegnał się ze wszystkimi, z którymi przez tak wiele lat miał możliwość pracować. Na ręce Starosty przekazał także swoje podziękowania za współpracę dla wszystkich przedstawicieli samorządu lokalnego.

Dzisiaj Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej powierzył podinspektorowi Wojciechowi Turkowi obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach.

Podisnpektor Wojciech Turek do Policji wstąpił w lutym 1996 roku i przez cały okres związany jest ze stołecznym garnizonem. Służbę rozpoczął w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, gdzie przez 10 lat pełnił służbę między innymi jako dowódca drużyny i kierownika ogniwa. W 2010 roku objął stanowisko Kierownika Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, a następnie Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie. W 2012 roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka. W 2014 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji w Komisariacie Policji Warszawa Targówek i w tym samym roku Naczelnika Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w Komisariacie Policji Warszawa Targówek.

Od kwietnia 2017 roku był I Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V, a od lutego 2020 roku zostały mu powierzone obowiązki Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V. W dniu 26 czerwca 2020 roku objął stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja