Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść artykuły warte blisko 2,8 tys. złotych

Data publikacji 29.12.2020

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pracownika ochrony sklepu i ujętych na kradzieży mężczyzn. Jak ustalili funkcjonariusze, 43-latek i 29-latek chcieli wyjść ze sklepu z artykułami, za które nie zapłacili. Łączna wartość towaru została oszacowana na kwotę blisko 2,8 tys. złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 20.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy Leszno zostali ujęci mężczyźni, którzy chcieli ukraść artykuły warte blisko 2 ,8 tys. złotych. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze Starych Babic. Jak ustalili policjanci, pracownik ochrony ujął 43-latka i 29-latka, gdy chcieli wyjść ze sklepu drzwiami wejściowymi, które otwierają się wyłącznie od zewnątrz, nie uiszczając opłaty za towar, który zabrali ze sklepowych półek.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli 1,8 i 1,3 promila w organizmie. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

asp. Marta Dymek/ea