Aktualności

Jeden ukradł towar w sklepie, a drugi miał w samochodzie skradzione tablice rejestracyjne

Data publikacji 14.05.2021

Policjanci z Łomianek przedstawili zarzut kradzieży 26-letniemu obywatelowi Gruzji, który chciał wyjść ze sklepu nie uiszczając opłaty za towar. Natomiast jego kolega został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za kradzież tablic rejestracyjnych, które miał schowane w samochodzie. 26-latek za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie teraz przed sądem.

Około 13.30 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy został ujęty mężczyzna, który chciał wynieść artykuły warte blisko 850 złotych. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak ustalili funkcjonariusze, pracownik ochrony ujął 26-latka, gdy chciał wyjść ze sklepu nie uiszczając opłaty za towar.

Wspólnie z mężczyzną był jego kolega, w samochodzie którego mundurowi ujawnili tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Zostały one skradzione tydzień wcześniej. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Natomiast 26-latkowi policjanci przedstawili zarzut kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/is