Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za włamanie i kradzież paliwa oraz posiadanie amfetaminy

Data publikacji 13.05.2021

Policjanci z Błonia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież paliwa. Do przestępstwa doszło pod koniec kwietnia br. Jak ustalili funkcjonariusze, 24-latek włamał się do samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie gminy i z baku wypompował 300 litrów ropy. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tych przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 14:00, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego błońskiego komisariatu podczas patrolowania rejonu gminy zauważyli samochód, którym mógł poruszać się sprawca kradzieży paliwa. Do przestępstwa doszło pod koniec kwietnia br. Jak ustalili funkcjonariusze, 24-latek wspólnie z innymi mężczyznami włamał się do samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie gminy i z baku wypompował 300 litrów ropy.

Na widok oznakowanego radiowozu kierowca przyspieszył i gwałtownie skręcił w pobliską ulicę. Chwilę później policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W środku zauważyli plamy po oleju napędowym oraz wąż, który mógł posłużyć do wypompowywania paliwa ze zbiornika. Funkcjonariusze ujawnili jeszcze woreczki foliowe z zawartością białej substancji, które mężczyzna miał schowane w nogawce spodni. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina.

24-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tych przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W wyniku podjętych czynności błońscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży paliwa. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja