Kolizja i nietrzeźwi kierujący - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja i nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 10.05.2021

Dochodziła 21:00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kampinos. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca volkswagena uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Podobnie jak kierująca oplem kobieta, która dwie godziny później uderzyła w słup energetyczny. Teraz oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dochodziła 21:00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kampinos. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca volkswagena uderzył w ogrodzenie posesji.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Podobnie jak kierująca oplem kobieta, która dwie godziny później uderzyła w słup energetyczny. Policjanci zatrzymali obojgu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja