Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy

Data publikacji 07.05.2021

Policjanci z komisariatu w Łomiankach przedstawili 47-letniemu mężczyźnie zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Mężczyzna podczas interwencji podjętej przez strażników miejskich zaczął być agresywny w stosunku do nich. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie od funkcjonariuszy Straży Miejskiej o znieważeniu i naruszeniu nietykalności cielesnej mundurowych. Jak ustalił policjant, strażnicy podjęli interwencję wobec mężczyzny leżącego na chodniku. Czuć było od niego bardzo silną woń alkoholu.

W pewnym momencie mężczyzna zaczął się awanturować i być agresywny w stosunku do mundurowych. Zaczął wyzywać ich słowami wulgarnymi, naruszył też nietykalność cielesną jednego ze strażników. 47-latek został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja