Za groźby i włamania trafił do aresztu - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za groźby i włamania trafił do aresztu

Data publikacji 06.05.2021

Do dyżurnego komendy w Starych Babicach zgłosiła się pokrzywdzona, która powiadomiła o kierowanych wobec niej groźbach karalnych oraz włamaniu do jej mieszkania i komórki lokatorskiej. Przestępstw tych miał dokonać 32-letni mieszkaniec lesznowskiej gminy, który groźby pozbawienia życia kierował także do swojej matki. Policjanci z Leszna zatrzymali 32-latka. Był nietrzeźwy, miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał łącznie sześć zarzutów kierowania gróźb karalnych i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony o kierowanych wobec pokrzywdzonej groźbach karalnych i włamaniu do jej mieszkania oraz komórki lokatorskiej. Przestępstw tych miał dokonać 32-letni mieszkaniec lesznowskiej gminy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw wszczął awanturę rodzinną, w trakcie której trzymając w ręku nóż zagroził jej pozbawieniem życia. Innym razem rozlał w komórce lokatorskiej łatwopalną ciecz i groził pozbawieniem życia poprzez wysadzenie w powietrze. Swoje groźby skierował również wobec matki.

Policjanci przeprowadzili czynności procesowe, które pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny. Policjanci ze starobabickiej komendy doprowadzili 32-latka, którego wcześniej zatrzymał kierownik lesznowskiego posterunku, do policyjnej celi. Był nietrzeźwy, miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał łącznie sześć zarzutów kierowania gróźb karalnych i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/g.p