Sprzedawał podrobione pady do konsoli - Aktualności - KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobione pady do konsoli

Data publikacji 04.05.2021

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego ustalili operacyjnie osobę, która miała handlować podrobionym towarem. Mieszkaniec łomiankowskiej gminy za pośrednictwem jednego z portali internetowych wprowadzał do obrotu pady do konsoli do gier, które pomimo tego, że opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, nie miały nic wspólnego z oryginałami. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli blisko 130 urządzeń.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach sprawdzają każdą informację, którą uzyskają. Tak też było i tym razem, gdy dowiedzieli się o handlu podrobionymi towarami. Do przestępstwa miało dojść za pomocą Internetu. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec łomiankowskiej gminy za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych wprowadzał do obrotu pady do konsoli do gry. Urządzenia nie były oryginalne, ale posiadały zastrzeżone znaki towarowe.

Funkcjonariusze ustalili dokładne miejsce zamieszkania mężczyzny i udali się tam. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli blisko 130 sztuk tych urządzeń. Wszystkie opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi sugerującymi, że są to oryginalne przedmioty. Kryminalni zatrzymali 44-latka. Natomiast policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili mu zarzut wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego znakiem towarowym. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/g.p