Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W ręce policjantów wpadł chwilę po kradzieży markowych perfum

Data publikacji 14.01.2021

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego dzięki czujności dużurnego jednostki zatrzymali chwilę po kradzieży mężczyznę. Dyżurny podczas przyjęcia zgłoszenia ustalił dokładny rysopis mężczyzny, a następnie wypatrzył go na monitoringu miejskim i na bieżąco podawał jego lokalizację umundurowanej załodze. 21-latek usłyszał już zarzut kradzieży markowych perfum w jednej z placówek handlowych na terenie gminy. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o kradzieży markowych perfum. Do przestępstwa doszło w jednej z placówek handlowych na terenie gminy, a sprawca swoim zachowaniem spowodował straty o łącznej wartości ponad 1 tys. złotych. Policjant podczas rozmowy ustalił dokładny rysopis mężczyzny, który miał dokonać tego przestępstwa, a następnie wypatrzył go na monitoringu miejskim. Na bieżąco podawał jego lokalizację umundurowanej załodze.

Gdy policjanci zajechali mężczyźnie drogę, ten na widok oznakowanego radiowozu podjął próbę ucieczki. Jednak chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi odzyskali wszystkie skradzione perfumy. 21-latek trafił do policyjnej celi.

W tym czasie na miejsce zdarzenia udali się policjanci, którzy przeprowadzili czynności procesowe, przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring i zgromadzili materiał dowodowy. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja