Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie środków odurzających

Data publikacji 14.01.2021

Tylko jednego dnia policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim podjęli dwie interwencje, które zakończyli zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Obaj odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, które funkcjonariusze ujawnili przy jednym z mężczyzn oraz w pojeździe drugiego z nich. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim pełniąc służbę na terenie gminy, podjęli najpierw interwencję wobec dwóch mężczyzn siedzących w zaparkowanym pojeździe. Powodem interwncji była wydobywająca się z samochodu charakterystyczna woń palonej marihuany. Przy pasażerze funkcjonariusze ujawnili susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana, którą jak oświadczył 22-latek, wcześniej znalazł. Mężczyzna został zatrzymany.

Kolejna kontrola pojazdu podjęta przez mundurowych także zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. Tym razem 20-latek narkotyki schował w podłokietniku. Policjanci zabezpieczyli znalezioną substancję. Badanie narkotesterem wykazło, że była to heroina.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja