KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Mapa zagrożeń1
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Magazyn Stołeczny
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Stop przemocy
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Informacja dla turystów
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Mapa zagrożeń Konsultacje społeczne
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Motocykl nie wybacza błędów!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 2. Motocykl nie wybacza błędów!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko wczoraj w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 3. Podsumowanie działań „Prędkość – Wiosna 2017”

  Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego z komendy w Starych Babicach przeprowadzili działania „Prędkość – Wiosna 2017”. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 43 wykroczeń.

 4. Laserowe mierniki prędkości w służbie Policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 5. Spotkania w Borzęcinie Dużym w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

  Sierż. szt. Marta Dymek, policjantka z komendy w Starych Babicach, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i edukacją najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym. Kampania prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. W spotkaniach udział wzięli również przedstawiciele instytucji i służb na co dzień zajmujących się bezpieczeństwem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych.

 6. Pamiętajmy o "jednośladach"

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

 7. Ruszył sezon motocyklowy - policjanci apelują o ostrożność

  Sezon motocyklowy rozpoczęty. Wraz z poprawą pogody na drogi wyjechało już wielu miłośników jazdy motocyklem i motorowerem. Jak wskazują policyjne statystyki, ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a motocyklista może zginąć na miejscu lub zostać kaleką do końca życia! Wczoraj w Koczargach Nowych doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 8. Podsumowanie działań „PASY”

  Wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach przeprowadzili na terenie powiatu warszawskiego zachodniego działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone. Policjanci łącznie ujawnili 71 wykroczeń, z czego 26 dotyczyło niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.