KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Aktualności

Mapa zagrożeń1
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Aplikacja mobilna „Moja Komenda”
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Informacja dla turystów
Facebook
Stop przemocy
Magazyn Stołeczny
Mapa zagrożeń Konsultacje społeczne
Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pamiętajmy o odblaskach!

  Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów

 2. Jak przewozić najmłodszych?

  Policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach przypominają przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodach. Każdy rodzic, opiekun powinien zrobić wszystko, aby jego pociechy podczas jazdy czuły się bezpiecznie. Ważną zmianą w przepisach, które weszły w 2015 roku jest to, że dziecko niezależnie od wieku do momentu osiągnięcia 150 cm wzrostu powinno być przewożone w fotelikach bezpieczeństwa.

 3. Rozpoczyna się akcja "BEZPIECZNA JESIEŃ"

  Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych związanych między innymi z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, szybko zapadającym zmrokiem. Takie warunki mają duży wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W celu ograniczenia liczby wypadków z udziałem tej niechronionej grupy uczestników ruchu drogowego, policjanci "drogówki" zaczynają działania pod nazwą "Bezpieczna Jesień".

 4. Bezpieczna droga do szkoły

  Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci z bagażem wakacyjnych wspomnień ruszą do szkoły. Z policyjnych statystyk wynika, że te pierwsze dni września mogą być dla najmłodszych szczególnie niebezpieczne, stąd policyjne patrole w rejonach przyszkolnych. Funkcjonariusze wspierani przez strażników miejskich i gminnych będą czuwali nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci. Od 1 do 9 września na terenie powiatu warszawskiego zachodniego będą prowadzone działania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym.

 5. Pamiętajmy o rozwadze na drogach

  Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, czy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.

 6. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści, czy motorowerzyści w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dzisiaj policjanci z terenu całego powiatu oraz wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób.

 7. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.