Aktualności

Dzięki obywatelskiej postawie odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 13.11.2020

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymali zgłoszenie o kierowcy audi, który prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna miał poruszać się po drodze slalomem. Wszystko to widział świadek, który powiadomił dyżurnego i na bieżąco przekazywał mu trasę przejazdu. Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Dochodziła 15:00, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy audi, który miał się poruszać slalomem po drogach ożarowskiej gminy. Świadek na bieżąco przekazywał dyżurnemu trasę przejazdu mężczyzny. Policjanci udali się we wskazane miejsce, a następnie zatrzymali kierującego.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 42-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mundurowi osadzili obywatela Ukrainy w policyjnej celi, a gdy wytrzeźwiał przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja