Aktualności

Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Data publikacji 10.11.2020

Policjanci z komendy w Starych Babicach przedstawili 64-letniemu mieszkańcowi łomiankowskiej gminy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Policjanci zostali wezwani przez żonę na interwencję, a gdy byli na miejscu, mężczyzna zaczął się awanturować i być agresywny w stosunku do mundurowych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Około 16:30 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, do której doszło na terenie łomiankowskiej gminy. Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali zgłaszającą oraz jej męża. W pewnym momencie mężczyzna zaczął się awanturować i być agresywny w stosunku do mundurowych.

Podczas podjętej przez funkcjonariuszy interwencji 64-latek wyzywając policjantów słowami wulgarnymi, znieważył ich. Mężczyzna naruszył również nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja