Aktualności

Odpowie za kradzież markowych perfum i kosmetyków

Data publikacji 13.10.2020

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w wyniku podjętych czynności operacyjnych zatrzymali obywatela Gruzji. 27-latek wspólnie z innym mężczyzną dokonał kradzieży, w jednej z placówek handlowych na terenie ożarowskiej gminy, markowych perfum i kosmetyków. Jak ustalili policjanci, mężczyźni podobnych kradzieży dokonali również na terenie Ciechanowa i Wołomina. Zatrzymany usłyszał łącznie trzy zarzut kradzieży. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z mężczyzn.

Pod koniec września br. policjanci z Ożarowa Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży markowych perfum i kosmetyków. Do przestępstwa doszło w jednej z placówek handlowych na terenie gminy, a dwóch mężczyzn, których wizerunek został utrwalony na monitoringu, swoim zachowaniem spowodowało straty o łącznej wartości ponad 1,6 złotych. Tego dnia pracownik ochrony rozpoczął pracę od przejrzenia monitoringu. Wtedy ujawnił kradzież artykułów, do której dosżło kilka godzin wcześniej. O wszystkim zostali powiadomieni policjanci z ożarowskiego komisariatu, którzy wykonali czynności procesowe. Jak ustalili policjanci, mężczyźni podobnych kradzieży dokonali w tej samej sieci drogerii na terenie Ciechanowa i Wołomina.

Sprawą zajęli się też kryminalni ze Starych Babicach. W wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili miejsce pobytu jednego z mężczyzn, który mógł dokonać tego czynu. Udali się na teren ciechanowskiego powiatu i zatrzymali obywatela Gruzji. Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z mężczyzn. Sprawa jest rozwojowa.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja