Aktualności

Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia (Aktualizacja)

Data publikacji 10.10.2020

W kwietniu br. kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego ustalili mężczyznę, który był podejrzany o dokonanie rozboju wspólnie z drugą osobą z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu łomiankowskiej gminy. Ukrywającego się mężczyznę funkcjonariusze znaleźli na poddaszu w szafce przykrytej deskami. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego był poszukiwany przez sąd listem gończym oraz na podstawie nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wczoraj sąd aresztował drugiego mężczyznę, którego zatrzymali policjanci.

Na początku kwietnia br. policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie o rozboju z użyciem noża i kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze wszczęli postępowanie i przeprowadzili czynności procesowe. Równolegle kryminalni z komendy w Starych Babicach podjęli czynności operacyjne zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu i miejsca ich pobytu.

Kilka dni później zapukali do drzwi mieszkania jednej z nich. Domownicy nie potwierdzili pobytu mężczyzny w domu. Policjanci nie dali wiary tym zapewnieniom i sami przeszukali pomieszczenia. Na poddaszu w małej szafie przykrytej deskami ujawnili ukrywającego się mężczyznę. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego był poszukiwany przez sąd listem gończym celem odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności oraz na podstawie nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Kryminalni zatrzymali 32-latka, który usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek Policji poparty przez prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczoraj sąd aresztował drugiego mężczyznę, którego zatrzymali policjanci. Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego również był poszukiwany. Sąd wydał za nim 3 listy gończe oraz nakaz doprowadzenia do aresztu śledniego. Teraz, zgodnie z dyspozycją sądu, 26-latek najbliższe 2 lata spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja