Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który podróżował ze swoją rodziną

Data publikacji 07.07.2020

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy citroena, który prawdopodobnie mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna miał poruszać się całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 579. Wszystko to widział świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Badanie stanu trzeźwości 39-latka, który podróżował z całą swoją rodziną wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Około 13.30 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który najprawdopodobniej może być nietrzeźwy. Według relacji świadka mężczyzna miał poruszać się całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie lesznowskiej gminy. Na miejsce udali się policjanci z kampinoskiego posterunku.

Tam zastali świadka, który uniemożliwił mu dalszą jazdę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 39-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w tym stanie podróżował wraz ze swoją żoną i dwójką małych dzieci.

Mundurowi zatrzymali obywatela Rumunii, a gdy wytrzeźwiał przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja