Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Korzystał z myjni samochodowej, został ukarany mandatem

Data publikacji 06.04.2020

Mimo licznych apeli o pozostanie w domach nadal znajdują się osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, a tym samym łamią prawo. Dzielnicowy z komendy w Starych Babicach po otrzymanym zgłoszeniu, ukarał mandatem karnym mieszkańca gminy, który korzystał z myjni samochodowej. Przypominamy, że obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.

W sobotnie popołudnie dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o osobach korzystających z usług jednej z myjni samochodowej na terenie gminy. Mając na uwadze obecne ograniczenia w przemieszczaniu się, na miejsce udał się dzielnicowy, aby sprawdzić, czy nie doszło do złamania prawa. Przypominamy, że obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.
  • sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

W tej sytuacji mieszkaniec starobabickiej gminy, który korzystał z myjni samochodowej, został ukarany mandatem karnym.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja