Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciałabym podziękować policjantom, którzy przychodzą sprawdzać, czy nie łamię zasad kwarantanny

Data publikacji 02.04.2020

Mieszkanka naszego powiatu, która w Błoniu przebywała na kwarantannie przekazała dzielnicowemu podziękowania dla policjantów z komisariatu w Błoniu. „Chciałabym za Pana pośrednictwem podziękować policjantom, którzy przychodzą sprawdzać nie tylko, czy nie łamię zasad kwarantanny, ale są bardzo kulturalni, pytają jak się czuję i czy czegoś nie potrzebuję. Rozumiem, że jest to ogrom dodatkowej pracy dla Policji, ale w obliczu takiego zagrożenia wszyscy: wszelkiego rodzaju służby i my zwykli obywatele, powinniśmy działać i współpracować razem.”

Policjanci kolejny dzień prowadzą kontrole osób objętych kwarantanną domową. W ten sposób potwierdzają obecność osób we wskazanym miejscu, ale również upewniają się, czy nie potrzebują pomocy lub czy nie mają innych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami codziennego życia. Mieszkanka naszego powiatu, która w Błoniu przebywała na kwarantannie przekazała dzielnicowemu podziękowania dla policjantów z komisariatu w Błoniu.

„Chciałabym za Pana pośrednictwem podziękować policjantom, którzy przychodzą sprawdzać nie tylko, czy nie łamię zasad kwarantanny, ale są bardzo kulturalni, pytają jak się czuję i czy czegoś nie potrzebuję. Rozumiem, że jest to ogrom dodatkowej pracy dla Policji, ale w obliczu takiego zagrożenia wszyscy: wszelkiego rodzaju służby i my zwykli obywatele, powinniśmy działać i współpracować razem. Wiem, że niestety jakaś część Polaków nie stosuje się do zasad kwarantanny, lekceważąc zdrowie i życie innych. Dlatego jestem bardzo zadowolona, że Policja w Błoniu działa tak sprawnie i mam nadzieję - skutecznie.”

Cieszy fakt, że nasza codzienna służba jest dobrze odbierana przez naszych mieszkańców. Cieszy nas również prezentowanie tak świadomej i dojrzałej postawy w przestrzeganiu kwarantanny domowej. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze i najbliższych.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja