Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł kartę płatniczą, a następnie zrobił sobie zakupy

Data publikacji 03.03.2020

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali mieszkańca gminy. Jak ustalili, mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł pokrzywdzonemu portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą. Następnie udał się do sklepu, gdzie dokonał wielokrotnych zakupów artykułów spożywczych i alkoholu, płacąc za towar skradzioną kartą. 38-latek usłyszał już zarzuty, przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie kradzieży portfela, w którym znajdowały się dokumenty i karta płatnicza. W wyniku podjętych czynności ustalili, że kradzieży mógł dokonać jeden z mieszkańców gminy. Zebrali materiał dowodowy, który potwierdził ich przypuszczenia. Jak się okazało, mężczyzna po kradzieży udał się do sklepu i tam dokonał wielokrotnego zakupu artykułów spożywczych i alkoholu, płacąc za towar skradzioną kartą metodą zbliżeniową.

Następnie funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam zatrzymali 38-latka. Mieszkaniec ożarowskiej gminy usłyszał już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mb